Brno

Poděkování Adamovi z hotelu Anybody v Brně

Milý Adame, máme rádi hotely – Katka v nich strávila část své profesní marketingové kariéry, já v nich rád bydlím :–) Proto jsme se byli loni v listopadu podívat, jak bude vypadat ten Váš, hned na to koupili “Zajíce v pytli“, který ale pro nás byl po listopadové obhlídce spíš už jen “zajícem v kleci” :–) a v lednu jsme si objednali dva pokoje na dubnový víkend.

Volba pokojů byla jasná hned 25. listopadu: Zvětšenina (ze zjevných důvodů :–) ) a Snídaně u Tiffanyho (nechal jsem i Kačenku projevit preference, když to byl její narozeninový dárek :–) ).

Přišel pátek 12., my si na Lesné sbalili kufry, stativ a foťák, a vydali se šalinou strávit víkend v hotelu na Zelňáku. Hned při check-inu nás ale čekalo překvapení – namísto Zvětšeniny pro nás byl na druhý den připravený Bláznivý Petříček! Při výběru pokojů tak, aby na sebe obě noci v námi vybraných víkendových termínech navazovaly, jsme už byli natolik uklikaní, že jsme omylem zvolili “Rozvernou revoluci” (název pokoje dle “Bláznivého Petříčka”) namísto “Dokážeš zachytit pocit” (pokoj dle “Zvětšeniny”). A pak si této záměny nevšimli ani v potvrzovacích e-mailech.

Interiér a celá koncepce “Tiffanyho” s bezpočtem psychedelicky pojmenovaných světelných scén nás spolu s lahví vína (vlastního, protože to v minibaru výrazně převyšovalo naši ochotu platit :–( ) a horkou lázní v ložnici ale brzy vrátily do hracího módu, byť jsme při tom nenásledovali připravené scénáře, ale spíš se snažili zachytit pocit :–)

Tiffany je skvělý pokoj a vana je jeho přirozeným excentricky umístěným centrem. Barevné scény dodávají prostoru vícevrstvou atmosféru a násobí celkový prožitek z “Noci na scéně”.

Tento pokoj ale není jen vana! Z ní je to jen pár kroků a schodků k sofa tvořící předěl mezi podvečerním a nočním prostorem pokoje, z níž se dá bez obav překulit do cílového prostoru – postele ozdobené polštáři se symetrickými ohyby na povlečení ;–)

Po probuzení v sobotu ráno nás čekala výborná snídaně v Elsner bistru a telefonát Vám :–) Moc děkujeme, že jste nám umožnil plynulý přesun z pokoje do pokoje, byť se oficiální čas mezi vyklizením původního pokoje a nastěhováním se do toho nového liší o čtyři hodiny.

Patrně Vás, Adame, teď bude zajímat, jak se nám líbilo v pokoji, kde “jsou lvi” Námi omylem vybraná “Rozverná revoluce” nabízí spoustu možností, jak zachytit pocit, a my jich několik polapili. Obzvláště fotogenická je koupelna a zátiší s křesílky a telefonem. Vaše scénáře a promyšlenost konceptu pokoje nás dokonce oslovily více, než u Tiffanyho. Takže naprostá spokojenost! Počáteční rozmrzelost z propásnuté “Zvětšeniny” byla ta tam!

Nedělní ráno nás nejdříve zavedlo na snídani do 4pokojů. Zde si neodpustím drobnou poznámku: jsem si jistý, že by vašemu benediktu prospělo, pokud by 4pokoje začaly místo toastového chleba používat skvělý chléb z Elsner bistra. V přímé konfrontaci tousťák zcela pohořel :–(

Po snídani jsme jeli odevzdat zavazadla zpět na Lesnou (zvláštní pocit vrátit se z dovolené v neděli v poledne) a vydali se zpět do města navštívit místa jindy nedobytná. Probíhal totiž Open House Brno. Nová Zbrojovka, Mosilana hub i Alfa pasáž nám byly společníky po celé odpoledne.

Přestože byla ukrutná zima, byl to i díky Vašemu hotelu a Vašemu velmi vstřícnému přístupu, a také díky právě probíhajícímu Open House, moc příjemně strávený víkend plný objevování doposud nepoznané nabídky nálad a míst, které Brno nyní nabízí.

Děkujeme.

Petr a Katka

PS: Ano, jak správně tušíte, do Anybody se znovu vrátíme. Existují v něm ještě místa, kde chceme zkusit zachytit pocit ;–)

PPS: Pokud budete chtít některé fotografie volně použít, určitě se na mě obraťte.

Kliknutím otevřete galerii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *